Pożyczka dla osób z długami - czy to możliwe?

Pożyczka dla osób z długami - czy to możliwe?
Utworzono: 2023-06-09 Data publikacji: Aktualizacja: 2023-06-09Autor: Opublikował: SeoMasterSova

Chcesz wesprzeć rozwój tego bloga?

Spodobał Ci się ten artykuł? Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękuję


Dobra pożyczka dla zadłużonych: Twoja szansa na pomoc w kłopotach finansowych


Każdy czasem potrzebuje pomocnej dłoni

Zadłużenie to problem, który dotyka wielu Polaków. Czy jesteś jednym z nich? Czy widniejesz w rejestrach Biura Informacji Gospodarczej lub w Biurze Informacji Kredytowej, podlegasz egzekucji komorniczej, a długi nie dają Ci spokoju, jednak nadal potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy Ci możliwość uzyskania dobrej pożyczki, nawet jeśli jesteś osobą zadłużoną.

Spis treści

Zdolność kredytowa: Klucz do zrozumienia pożyczek

Zdolność kredytowa to termin używany w sektorze finansowym, który odnosi się do zdolności jednostki do spłacenia zobowiązań finansowych, takich jak pożyczki czy kredyty. Jest to ocena ryzyka, które instytucja finansowa podejmuje, udzielając pożyczki lub kredytu.

Ocena zdolności kredytowej jest zwykle oparta na kilku czynnikach. Pierwszym jest historia kredytowa jednostki, która obejmuje wcześniejsze pożyczki, spłaty i opóźnienia w płatnościach. Drugim czynnikiem jest obecna sytuacja finansowa jednostki, w tym dochód, wydatki, długi i aktywa. Trzecim czynnikiem jest przewidywana przyszła sytuacja finansowa, w tym potencjalne zmiany w dochodach lub wydatkach.

Instytucje finansowe używają tych informacji do oceny, czy jednostka jest w stanie spłacić pożyczkę w określonym czasie. Jeśli ocena zdolności kredytowej jest pozytywna, instytucja finansowa jest bardziej skłonna udzielić pożyczki. Jeśli ocena jest negatywna, instytucja może odmówić (i najczęściej odmawia) udzielenia pożyczki lub zaoferować mniej korzystne warunki.

Warto zauważyć, że różne instytucje finansowe mogą mieć różne kryteria oceny zdolności kredytowej, a niektóre formy pożyczek, właśnie takie jak pożyczki społecznościowe, mogą nie wymagać formalnej oceny zdolności kredytowej.

Pożyczka dla osoby z długami: Czy to możliwe?

Zgodnie z art. 9a Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim, instytucje finansowe mają obowiązek dokonania pozytywnej oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. Oznacza to, że banki i inne instytucje finansowe muszą ocenić, czy potencjalny kredytobiorca jest w stanie spłacić zobowiązanie. W praktyce, osoby zadłużone mogą mieć problem z uzyskaniem pożyczki w tradycyjny sposób.

Jeżeli firma pożyczkowa udzieli Ci pożyczki bez oceny Twojej zdolności kredytowej albo w sytauacji gdy Twoja ocena została oceniona negatywnie, to może mieć kłopoty z dochodzeniem spłaty kredytu na drodze sądowej - jak wynika z art. 9a ust. 5 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

To dlatego tak trudno ostatnimi czasy dostać pożyczkę lub kredyt osobom, które mają niewielkie długi albo widnieją nawet w jakiejkolwiek bazie dłużników.

Nie wierz też w oferty pożyczek dla osób zadłużonych, dla osób z komornikiem albo dla osób z BIK. Więszkość tego typu ofert to albo fake albo tzw. pożyczki z poręczycielem (żyrantem).

Pożyczki społecznościowe: szansa dłużnika na dobrą pożyczkę

Pożyczki społecznościowe to forma pożyczek, w której pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą są zwykłe osoby, a nie instytucje finansowe. Dzięki temu, pożyczki społecznościowe nie podlegają takim samym regulacjom, jak pożyczki bankowe. W przypadku pożyczek społecznościowych, pożyczkodawca nie musi dokonywać oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, co otwiera drzwi do uzyskania pożyczki dla osób zadłużonych.

Finansowo.pl: Szybka pożyczka dla zadłużonych

Jednym z miejsc, gdzie możesz skorzystać z pożyczki społecznościowej, jest platforma Finansowo.pl. Ta platforma łączy ludzi, którzy potrzebują pieniędzy, z tymi, którzy chcą je pożyczyć. Dzięki temu, możesz uzyskać pożyczkę na dowolny cel, z minimum formalności i szybkim procesem wypłaty.

Podsumowanie

Jeśli jesteś osobą zadłużoną i szukasz dobrej pożyczki, pożyczki społecznościowe mogą być dla Ciebie odpowiedzią. Dzięki platformom takim jak Finansowo.pl, możesz uzyskać szybką pożyczkę dla zadłużonych, nawet jeśli masz problemy z uzyskaniem pożyczki w tradycyjny sposób. Pamiętaj, że zawsze warto dokładnie przemyśleć decyzję o zaciągnięciu pożyczki i upewnić się, że będziesz w stanie ją spłacić.


Spodobał Ci się ten artykuł?

Spodobał Ci się ten artykuł? Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękuję


NOTA PRAWNA

W artykule przedstawiono naszą opinię opartą na analizie ofert firm pożyczkowych powszechnie dostępnych w internecie.

Nie bierzemy odpowiedzialności za informacje prezentowane na stronach www firm pożyczkowych.

Użytkownik powinien wiedzieć, że w serwisie www.dobra-pozyczka.pl znajdują się oferty pożyczek uznane przez twórców serwisu za wiarygodne i bezpieczne. Dlatego nie ma tutaj wszystkich ofert szybkich pożyczek i chwilówek, jakie może napotkać na rynku finansowym.

Oferty pożyczkowe ocenialiśmy według naszej najlepszej wiedzy, mając na uwadze przede wszystkim rzeczywistą kwotę, jaką Klient zapłaci za pożyczenie 1000 zł na okres 30 dni lub na okres 12 miesięcy.

Użytkownik korzystając z informacji zawartych na tej stronie powinien mieć świadomość, że na rynku finansowym mogą znajdować się tańsze oferty szybkich pożyczek i chwilówek, jak również uwzględnić, że pożyczki bankowe mogą być tańsze niż pożyczki udzielane przez instytucje finansowe nie będące bankami.ZOBACZ OFERTĘ MIESIĄCAPORÓWNYWARKA POŻYCZEK
Nie znalazłeś oferty dla Siebie? 
 Zobacz inne Dobre Pożyczki

Największa BAZA ofert pożyczkowych